MGV1707100M-10
Buy MGV1707100M-10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MGV1707100M-10
Manufacturer Laird Technologies
Description FIXED IND 10UH 16.5A 13MOHM SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Type:Molded
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.693" L x 0.665" W (17.60mm x 16.90mm)
Q @ Freq:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:Nonstandard
Other Names:240-3205-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:10µH
Height - Seated (Max):0.276" (7.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Features:-
Detailed Description:10µH Shielded Molded Inductor 16.5A 13 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):13 mOhm Max
Current Rating:16.5A
Current - Saturation:29A