MGV04023R3M-10
Laird Technologies
MGV04023R3M-10
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MGV04023R3M-10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MGV04023R3M-10
Manufacturer Laird Technologies
Description FIXED IND 3.3UH 2.5A 87 MOHM SMD
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs
Data sheet
Type:Molded
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.177" L x 0.161" W (4.50mm x 4.10mm)
Shielding:Shielded
Series:MGV
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:240-2871-2
MGV04023R3M-10-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:3.3µH
Height - Seated (Max):0.091" (2.30mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:3.3µH Shielded Molded Inductor 2.5A 87 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):87 mOhm Max
Current Rating:2.5A
Current - Saturation:4A