MGA-30116-BLKG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MGA-30116-BLKG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MGA-30116-BLKG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MGA-30116-BLKG |
|---|---|
| Manufacturer | Broadcom |
| Description | IC RF AMP CDMA 400MHZ-1GHZ 16QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $13.17 | $10.96 | $10.65 | $10.34 | $10.02 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5V |
|---|---|
| Test Frequency: | 900MHz |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (3x3) |
| Series: | - |
| RF Type: | CDMA, GSM |
| Packaging: | Strip |
| Package / Case: | 16-VFQFN Exposed Pad |
| P1dB: | 27.7dBm |
| Other Names: | 516-2443 MGA-30116-BLKG-ND MGA30116BLKG |
| Noise Figure: | 2dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 17dB |
| Frequency: | 400MHz ~ 1GHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC CDMA, GSM 400MHz ~ 1GHz 16-QFN (3x3) |
| Current - Supply: | 400mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MGA-30116-BLKG, use the request quote form to request MGA-30116-BLKG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MGA-30116-BLKG.The price and lead time for MGA-30116-BLKG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MGA-30116-BLKG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

