MG2475XZZ-F340C
Zilog
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MG2475XZZ-F340C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MG2475XZZ-F340C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MG2475XZZ-F340C |
|---|---|
| Manufacturer | Zilog |
| Description | MG2475 IC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 600 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.638 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3V |
|---|---|
| Type: | TxRx + MCU |
| Series: | - |
| Serial Interfaces: | I²C, I²S, SPI, UART |
| Sensitivity: | -99dBm |
| RF Family/Standard: | 802.15.4 |
| Protocol: | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 269-5037 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Modulation: | O-QPSK |
| Memory Size: | 64kB Flash |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| GPIO: | 22 |
| Frequency: | 2.4GHz |
| Detailed Description: | IC RF TxRx + MCU 802.15.4 2.4GHz 40-VFQFN Exposed Pad |
| Data Rate (Max): | 250kbps |
| Current - Transmitting: | 36mA |
| Current - Receiving: | 16.3mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MG2475XZZ-F340C, use the request quote form to request MG2475XZZ-F340C pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MG2475XZZ-F340C.The price and lead time for MG2475XZZ-F340C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MG2475XZZ-F340C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

