MG1225H-XN2MM
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MG1225H-XN2MM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MG1225H-XN2MM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MG1225H-XN2MM |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | IGBT MOD 1200V 25A PKG H CRCT:X |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $70.19 | $65.937 | $62.959 | $59.556 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 1200V |
|---|---|
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: | 1.7V @ 15V, 25A |
| Supplier Device Package: | Module |
| Series: | - |
| Power - Max: | 147W |
| Package / Case: | Module |
| Other Names: | F6700 MG1225H-XN2MM-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| NTC Thermistor: | Yes |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce: | 1.81nF @ 25V |
| Input: | Standard |
| IGBT Type: | Trench Field Stop |
| Detailed Description: | IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 1200V 40A 147W Chassis Mount Module |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100µA |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 40A |
| Configuration: | Three Phase Inverter |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MG1225H-XN2MM, use the request quote form to request MG1225H-XN2MM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MG1225H-XN2MM.The price and lead time for MG1225H-XN2MM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MG1225H-XN2MM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
