MFRC53101T/0FE,112
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MFRC53101T/0FE,112 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MFRC53101T/0FE,112 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MFRC53101T/0FE,112 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MIFARE HS READER 32SO |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $16.19 | $14.647 | $13.49 | |||
| 100 pcs | 250 pcs | 960 pcs | |||
| $12.334 | $11.563 | $10.407 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3 V ~ 5 V |
|---|---|
| Type: | RFID Reader |
| Supplier Device Package: | 32-SO |
| Standards: | ISO 14443, MIFARE |
| Series: | MIFARE® |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 32-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Other Names: | 568-2224-5 935269691112 MFRC531 MFRC53101T0FE112 MFRC53101TD |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | SPI |
| Frequency: | 13.56MHz |
| Detailed Description: | RFID Reader IC 13.56MHz ISO 14443, MIFARE SPI 3.3 V ~ 5 V 32-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MFRC53101T/0FE,112, use the request quote form to request MFRC53101T/0FE,112 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MFRC53101T/0FE,112.The price and lead time for MFRC53101T/0FE,112 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MFRC53101T/0FE,112.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
