MFRC52202HN1,151
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MFRC52202HN1,151 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MFRC52202HN1,151 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MFRC52202HN1,151 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC READER 32-HVQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.23 | $5.559 | $5.003 | $4.558 | ||
| 490 pcs | 980 pcs | 1470 pcs | |||
| $4.113 | $3.335 | $3.113 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 3.3 V |
|---|---|
| Type: | RFID Reader |
| Supplier Device Package: | 32-HVQFN (5x5) |
| Standards: | ISO 14443, MIFARE |
| Series: | MIFARE® |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 568-8603 935293912151 MFRC52202HN1,151-ND MFRC52202HN1151 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | I²C, SPI, UART |
| Frequency: | 13.56MHz |
| Detailed Description: | RFID Reader IC 13.56MHz ISO 14443, MIFARE I²C, SPI, UART 2.5 V ~ 3.3 V 32-VFQFN Exposed Pad |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MFRC52202HN1,151, use the request quote form to request MFRC52202HN1,151 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MFRC52202HN1,151.The price and lead time for MFRC52202HN1,151 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MFRC52202HN1,151.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
