MFR50SFRF52-226K
Buy MFR50SFRF52-226K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR50SFRF52-226K
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1/2W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Series:MFR
Resistance:226 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:-
Detailed Description:226 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film