MFR50SDRE52-24K3
Buy MFR50SDRE52-24K3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR50SDRE52-24K3
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1/2W 0.5% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Series:MFR
Resistance:24.3 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:-
Detailed Description:24.3 kOhms ±0.5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film