MFR2WSFTF52-240R
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MFR2WSFTF52-240R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR2WSFTF52-240R
Manufacturer Yageo
Description RES MF 2W 1% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Series:MFR
Resistance:240 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:240 Ohms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Metal Film