MFR25SFRE52-634K
Buy MFR25SFRE52-634K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR25SFRE52-634K
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1/4W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Series:MFR
Resistance:634 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:-
Detailed Description:634 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film