MFR25SFRE52-49K9
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MFR25SFRE52-49K9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR25SFRE52-49K9
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1/4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Series:MFR
Resistance:49.9 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:49.9 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film