MFR25SDRF52-143R
Buy MFR25SDRF52-143R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR25SDRF52-143R
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1/4W 0.5% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Series:MFR
Resistance:143 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:-
Detailed Description:143 Ohms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film