MFR200JR-73-22K
Buy MFR200JR-73-22K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR200JR-73-22K
Manufacturer Yageo
Description RES MF 2W 5% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Series:MFR
Resistance:22 kOhms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:-
Detailed Description:22 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Metal Film