MFR200JR-52-18K
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MFR200JR-52-18K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR200JR-52-18K
Manufacturer Yageo
Description RES MF 2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Series:MFR
Resistance:18 kOhms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:18 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Metal Film