MFR200FRF52-80R6
Buy MFR200FRF52-80R6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR200FRF52-80R6
Manufacturer Yageo
Description RES MF 2W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Series:MFR
Resistance:80.6 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:-
Detailed Description:80.6 Ohms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Metal Film