MFR1WSFRF52-6R34
Buy MFR1WSFRF52-6R34 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR1WSFRF52-6R34
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Series:MFR
Resistance:6.34 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:-
Detailed Description:6.34 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film