MFR1WSFBE52-6R65
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MFR1WSFBE52-6R65 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR1WSFBE52-6R65
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1W 1% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Series:MFR
Resistance:6.65 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:6.65 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film