MFR-50FTE52-52R3
Buy MFR-50FTE52-52R3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR-50FTE52-52R3
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1/2W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Series:MFR
Resistance:52.3 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:-
Detailed Description:52.3 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film