MFR-50FRF52-221K
Buy MFR-50FRF52-221K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR-50FRF52-221K
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1/2W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Series:MFR
Resistance:221 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Features:-
Detailed Description:221 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film