MFR-50FRF52-1K33
Buy MFR-50FRF52-1K33 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR-50FRF52-1K33
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1/2W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Series:MFR
Resistance:1.33 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:-
Detailed Description:1.33 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film