MFR-50FRE52-10R2
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MFR-50FRE52-10R2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR-50FRE52-10R2
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1/2W 1% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Series:MFR
Resistance:10.2 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:10.2 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film