MFR-25JR-52-120R
Buy MFR-25JR-52-120R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR-25JR-52-120R
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1/4W 5% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Series:MFR
Resistance:120 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:-
Detailed Description:120 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film