MFR-25FRF52-665K
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MFR-25FRF52-665K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MFR-25FRF52-665K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MFR-25FRF52-665K |
|---|---|
| Manufacturer | Yageo |
| Description | RES 665K OHM 1/4W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | 10000 pcs | 25000 pcs | 50000 pcs | 65535 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.011 | $0.009 | $0.009 | $0.008 | $0.008 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - AC: | - |
|---|---|
| Voltage - Working: | 0.25W, 1/4W |
| Voltage - Breakdown: | Axial |
| Thickness (Max): | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |
| Series: | MFR |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Polarization: | Axial |
| Other Names: | 665K MF-1/4W-T 1% 665KXTR MF-25-R-665K MFR-25FRF 665K MFR-25FRF-52-665K MFR-25FRF-665K MFR-25FRF52665K MFR25FRF52665K |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | MFR-25FRF52-665K |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| FIFO's: | 2 |
| Expanded Description: | 665k Ohm ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±1% |
| Description: | RES 665K OHM 1/4W 1% AXIAL |
| Coating, Housing Type: | Metal Film |
| Bandwidth: | 665k |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MFR-25FRF52-665K, use the request quote form to request MFR-25FRF52-665K pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MFR-25FRF52-665K.The price and lead time for MFR-25FRF52-665K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MFR-25FRF52-665K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

