MFR-25FRF52-432K
Yageo
MFR-25FRF52-432K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MFR-25FRF52-432K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR-25FRF52-432K
Manufacturer Yageo
Description RES 432K OHM 1/4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs125000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Series:MFR
Resistance:432 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:432K MF-1/4W-T 1%