MFR-25FBF52-374K
Yageo
MFR-25FBF52-374K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MFR-25FBF52-374K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR-25FBF52-374K
Manufacturer Yageo
Description RES 374K OHM 1/4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Series:MFR
Resistance:374 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:374K MF-1/4W-B 1%