MFR-25FBF52-18R7
Yageo
MFR-25FBF52-18R7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MFR-25FBF52-18R7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR-25FBF52-18R7
Manufacturer Yageo
Description RES 18.7 OHM 1/4W 1% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 913 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Series:MFR
Resistance:18.7 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:18.7X
18.7XBK
18E7 MF-1/4W-B 1%
MF-25-B-18.7
MFR-25FBF 18R7
MFR-25FBF-18R7
MFR-25FBF-52-18R7
MFR-25FBF5218R7
MFR25FBF5218R7
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:18.7 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film