MFR-12FTF52-243R
Buy MFR-12FTF52-243R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR-12FTF52-243R
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1/6W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Series:MFR
Resistance:243 Ohms
Power (Watts):0.167W, 1/6W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:-
Detailed Description:243 Ohms ±1% 0.167W, 1/6W Through Hole Resistor Axial Metal Film