MFR-12FRF52-27K
Buy MFR-12FRF52-27K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR-12FRF52-27K
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1/6W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Series:MFR
Resistance:27 kOhms
Power (Watts):0.167W, 1/6W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:-
Detailed Description:27 kOhms ±1% 0.167W, 1/6W Through Hole Resistor Axial Metal Film