MFR-12DTD52-15K4
Buy MFR-12DTD52-15K4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFR-12DTD52-15K4
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1/6W 0.5% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Series:MFR
Resistance:15.4 kOhms
Power (Watts):0.167W, 1/6W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:-
Detailed Description:15.4 kOhms ±0.5% 0.167W, 1/6W Through Hole Resistor Axial Metal Film