MFP50SCBD52-90K9
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MFP50SCBD52-90K9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFP50SCBD52-90K9
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1/2W 0.25% AXIAL
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.25%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Series:MFP
Resistance:90.9 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:90.9 kOhms ±0.25% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film