MFP50SBRD52-30K9
Buy MFP50SBRD52-30K9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFP50SBRD52-30K9
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1/2W 0.1% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Series:MFP
Resistance:30.9 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:-
Detailed Description:30.9 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film