MFP50SBBE52-330R
Buy MFP50SBBE52-330R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFP50SBBE52-330R
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1/2W 0.1% AXIAL
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Series:MFP
Resistance:330 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:-
Detailed Description:330 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film