MFP1WSBBE52-2K2
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MFP1WSBBE52-2K2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MFP1WSBBE52-2K2
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1W 0.1% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Series:MFP
Resistance:2.2 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:2.2 kOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film