MFP 3/4" CR 48" BX
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MFP 3/4" CR 48" BX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MFP 3/4" CR 48" BX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MFP 3/4" CR 48" BX |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | MFP HEATSHRINK 3/4" CLEAR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $40.59 | $34.18 | $30.976 | |||
| 20 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |||
| $28.84 | $27.771 | $27.131 | |||
Specifications
Data sheet
| Type: | Tubing, Semi Rigid |
|---|---|
| Shrinkage Ratio: | 2 to 1 |
| Shrink Temperature: | - |
| Series: | MFP |
| Recovered Wall Thickness: | 0.017" (0.43mm) |
| Other Names: | 051135-36894 3M161797 51128597477 7010351700 80-6107-8795-6 80-6107-8795-6-ND 80610787956 80611600083 KYNAR 3/4"CR48"BX KYNAR 3/4"CR48"BX-ND MFP 3/4"CR48"BX MFP 3/4"CR48"BX-ND MFP3/4"CR48"BX MFP3/4"CR48"BX-ND Q1476431 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material: | Polyvinylidene Fluoride (PVDF), Irradiated |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length: | 4.00' (1.22m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inner Diameter - Supplied: | 0.750" (19.05mm) |
| Inner Diameter - Recovered: | 0.375" (9.53mm) |
| Features: | Abrasion and Cut Resistant, Chemical Resistant, Flame Retardant, Fuel Resistant, Solvent Resistant |
| Detailed Description: | Heat Shrink Tubing, Semi Rigid 0.750" (19.05mm) 2 to 1 Clear 4.00' (1.22m) |
| Color: | Clear |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MFP 3/4" CR 48" BX, use the request quote form to request MFP 3/4" CR 48" BX pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MFP 3/4" CR 48" BX.The price and lead time for MFP 3/4" CR 48" BX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MFP 3/4" CR 48" BX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

