MFDLNB3NE
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MFDLNB3NE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MFDLNB3NE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MFDLNB3NE |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | SERVO DRIVE A6 200V 5KW RTEX |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1,658.62 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wattage - Load: | 5000W |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 200VAC |
| Voltage - Load: | 200 V |
| Type: | Module |
| Series: | MINAS A6 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 55°C |
| Number of Motors: | 1 |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Motor Type: | Servo |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Interface: | RTEX |
| For Use With/Related Products: | MINAS A6 Series |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Servo AC 200VAC Supply 120A 200 V Load |
| Current - Output: | 120A |
| Control / Drive Type: | Servo AC |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MFDLNB3NE, use the request quote form to request MFDLNB3NE pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MFDLNB3NE.The price and lead time for MFDLNB3NE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MFDLNB3NE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

