MFC2030BP1N1
MEMSIC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MFC2030BP1N1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MFC2030BP1N1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MFC2030BP1N1 |
|---|---|
| Manufacturer | MEMSIC |
| Description | MEMS FLOW AND PRESSURE MODULE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Input: | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Switch Function/Rating: | - |
| Series: | MFC2000 |
| Sensing Range: | 0 ~ 10 SLPM |
| Port Size: | Female, 1/4" (6.35mm) BSPT |
| Other Names: | 1267-1068 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 80°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Body: | PPS |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Flow Sensor Type: | Gas |
| Detailed Description: | Gas Flow Sensor 0 ~ 10 SLPM Female, 1/4" (6.35mm) BSPT PPS |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MFC2030BP1N1, use the request quote form to request MFC2030BP1N1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MFC2030BP1N1.The price and lead time for MFC2030BP1N1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MFC2030BP1N1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
