MF72-020D15
Cantherm
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MF72-020D15 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MF72-020D15 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MF72-020D15 |
|---|---|
| Manufacturer | Cantherm |
| Description | ICL 20 OHM 20% 4A 17.5MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.568 | |||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Series: | MF72 |
| R @ Current: | 288 mOhms |
| R @ 25°C: | 20 Ohms |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 317-1218 MF72-20D15 MF72020D15 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diameter: | 0.689" (17.5mm) |
| Detailed Description: | Inrush Current Limiter 20 Ohms ±20% 4A 0.689" (17.5mm) |
| Current - Steady State Max: | 4A |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MF72-020D15, use the request quote form to request MF72-020D15 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MF72-020D15.The price and lead time for MF72-020D15 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MF72-020D15.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
