MF40200V1-1000U-F99
Sunon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MF40200V1-1000U-F99 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MF40200V1-1000U-F99 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MF40200V1-1000U-F99 |
|---|---|
| Manufacturer | Sunon |
| Description | FAN AXIAL 40X20MM VAPO 5VDC WIRE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $9.33 | $8.555 | $7.777 | $7.194 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $6.416 | $6.124 | $5.736 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | 20.00mm |
|---|---|
| Weight: | 0.064 lb (29.03g) |
| Voltage Range: | - |
| Voltage - Rated: | 5VDC |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Static Pressure: | 0.220 in H2O (54.8 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 40mm L x 40mm H |
| Series: | MagLev® MF |
| RPM: | 7000 RPM |
| Power (Watts): | 750mW |
| Other Names: | 259-1840 |
| Operating Temperature: | - |
| Noise: | 25.5 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Frame: | - |
| Material - Blade: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | Auto Restart, Locked Rotor Sensor |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 0.150A |
| Bearing Type: | Vapo-Bearing™ |
| Approvals: | CE, CUR, TUV, UL |
| Air Flow: | 8.9 CFM (0.249m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MF40200V1-1000U-F99, use the request quote form to request MF40200V1-1000U-F99 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MF40200V1-1000U-F99.The price and lead time for MF40200V1-1000U-F99 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MF40200V1-1000U-F99.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
