MF10ACN
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MF10ACN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MF10ACN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MF10ACN |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Switched Capacitor Filter, 1 Func, Butterworth/bessel/chebyshev, Universal, CMOS, PDIP20 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.604 | $0.545 | $0.492 | $0.481 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | ±9 V ~ 14 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 20-DIP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 20-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Other Names: | *MF10ACN |
| Number of Filters: | 2 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Frequency - Cutoff or Center: | 200kHz |
| Filter Type: | Universal Switched Capacitor |
| Filter Order: | 4th |
| Base Part Number: | MF10-N |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MF10ACN, use the request quote form to request MF10ACN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MF10ACN.The price and lead time for MF10ACN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MF10ACN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


