MF0207FTE52-300R
Buy MF0207FTE52-300R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MF0207FTE52-300R
Manufacturer Yageo
Description RES MF 0.6W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Series:MF0
Resistance:300 Ohms
Power (Watts):0.6W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Features:-
Detailed Description:300 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film