MF0207FTE52-220K
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MF0207FTE52-220K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MF0207FTE52-220K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MF0207FTE52-220K |
|---|---|
| Manufacturer | Yageo |
| Description | Res Metal Film 220K Ohm 1% 3/5W ±50ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.025 | $0.023 | $0.021 | $0.02 | ||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |
| Series: | MF0 |
| Resistance: | 220 kOhms |
| Power (Watts): | 0.6W |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Package / Case: | Axial |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations: | 2 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 220 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film |
| Composition: | Metal Film |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MF0207FTE52-220K, use the request quote form to request MF0207FTE52-220K pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MF0207FTE52-220K.The price and lead time for MF0207FTE52-220K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MF0207FTE52-220K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

