MF-SM100/33-2
Bourns, Inc.
MF-SM100/33-2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MF-SM100/33-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MF-SM100/33-2
Manufacturer Bourns
Description PTC Resettable Fuse 1.1A(hold) 2.2A(trip) 33V 40A 1.7W 0.5s 0.12Ohm SMD Solder Pad 7.98 X 5.44 X 3mm T/R Automotive
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 37453 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Max:33V
Type:Polymeric
Time to Trip:500ms
Thickness (Max):0.118" (3.00mm)
Size / Dimension:0.287" L x 0.214" W (7.31mm x 5.44mm)
Series:Multifuse®, MF-SM
Resistance - Post Trip (R1) (Max):410 mOhms
Resistance - Initial (Ri) (Min):120 mOhms
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:2-SMD
Other Names:MF-SM100/33-2CT
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:5 Weeks
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Detailed Description:Polymeric PTC Resettable Fuse 33V 1.1A Ih Surface Mount 2-SMD
Current - Trip (It):2.2A
Current - Max:40A
Current - Hold (Ih) (Max):1.1A