MF-SM013/250V-0
Bourns, Inc.
MF-SM013/250V-0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MF-SM013/250V-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MF-SM013/250V-0
Manufacturer Bourns, Inc.
Description PTC RESET FUSE 60V 130MA 2SMD
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Max:60V (250V Int)
Type:Polymeric
Thickness (Max):0.402" (10.20mm)
Size / Dimension:0.350" L x 0.283" W (8.90mm x 7.20mm)
Series:Multifuse®, MF-SM/250V
Resistance - Post Trip (R1) (Max):16 Ohms
Resistance - Initial (Ri) (Min):4 Ohms
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:2-SMD
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Detailed Description:Polymeric PTC Resettable Fuse 60V (250V Int) 130mA Ih Surface Mount 2-SMD
Current - Max:3A
Current - Hold (Ih) (Max):130mA