MENB1030A1403C01
Buy MENB1030A1403C01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MENB1030A1403C01
Manufacturer Ault / SL Power
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 14V 30W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:0.441 lb (200.03g)
Voltage - Output:14V
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Size / Dimension:3.76" L x 2.13" W x 1.22" H (95.5mm x 54.0mm x 31.0mm)
Series:MENB1030 (30W)
Region Utilized:North America
Power (Watts):29W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Fixed Blade
Input Connector:NEMA 1-15P
Form:Wall Mount
Efficiency:Level V
Detailed Description:14V 29W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):2.1A
Cord Length:59" (1.50m)