MENB1020A4803N01
Ault / SL Power
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MENB1020A4803N01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MENB1020A4803N01
Manufacturer Ault / SL Power
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 19W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:0.331 lb (150.14g)
Voltage - Output:48V
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Size / Dimension:3.31" L x 1.85" W x 1.27" H (84.0mm x 47.0mm x 32.3mm)
Series:MENB1020 (20W)
Region Utilized:International
Power (Watts):19W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C8
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:Level V
Detailed Description:48V 19W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):400mA
Cord Length:59" (1.50m)