MEA1608P000R
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MEA1608P000R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MEA1608P000R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MEA1608P000R |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | FILTER SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4000 pcs | 8000 pcs | 12000 pcs | 28000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.243 | $0.228 | $0.213 | $0.202 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | - |
|---|---|
| Values: | - |
| Type: | - |
| Technology: | - |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Series: | MEA |
| Resistance - Channel (Ohms): | 0.05 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric), Array, 10 PC Pad |
| Other Names: | 445-8947-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.024" (0.60mm) |
| Filter Order: | - |
| ESD Protection: | No |
| Detailed Description: | EMI Filter 4 Channel 100mA 0603 (1608 Metric), Array, 10 PC Pad |
| Current: | 100mA |
| Center / Cutoff Frequency: | - |
| Attenuation Value: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MEA1608P000R, use the request quote form to request MEA1608P000R pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MEA1608P000R.The price and lead time for MEA1608P000R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MEA1608P000R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
