ME92251VX-000U-A99
Sunon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ME92251VX-000U-A99 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ME92251VX-000U-A99 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ME92251VX-000U-A99 |
|---|---|
| Manufacturer | Sunon |
| Description | FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $11.06 | $10.336 | $9.375 | $8.654 | ||
Specifications
Data sheet
| Width: | 25.00mm |
|---|---|
| Weight: | 0.227 lb (102.97g) |
| Voltage Range: | - |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Static Pressure: | 0.210 in H2O (52.3 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 92mm L x 92mm H |
| Series: | MagLev® ME |
| RPM: | 3400 RPM |
| Power (Watts): | 2.28W |
| Other Names: | 259-1650 |
| Operating Temperature: | - |
| Noise: | 37.5 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Frame: | - |
| Material - Blade: | - |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | Auto Restart |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 0.190A |
| Bearing Type: | Vapo-Bearing™ |
| Approvals: | CE, CUR, TUV, UL |
| Air Flow: | 55.0 CFM (1.54m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ME92251VX-000U-A99, use the request quote form to request ME92251VX-000U-A99 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ME92251VX-000U-A99.The price and lead time for ME92251VX-000U-A99 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ME92251VX-000U-A99.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


