ME80201V3-000U-A99
Sunon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ME80201V3-000U-A99 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ME80201V3-000U-A99 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ME80201V3-000U-A99 |
|---|---|
| Manufacturer | Sunon |
| Description | FAN 80X80X20MM 12VDC VAPO |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $9.14 | $8.377 | $7.616 | $7.044 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $6.283 | $5.997 | $5.616 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | 20.00mm |
|---|---|
| Weight: | 0.146 lb (66.22g) |
| Voltage Range: | 6 ~ 13.8VDC |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Static Pressure: | 0.120 in H2O (29.9 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 80mm L x 80mm H |
| Series: | MagLev® ME |
| RPM: | 2600 RPM |
| Power (Watts): | 890mW |
| Other Names: | 259-2003 |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Noise: | 30.0 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Frame: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Material - Blade: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 70000 Hrs @ 40°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | Auto Restart |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 0.074A |
| Bearing Type: | Vapo-Bearing™ |
| Approvals: | CE, CUR, TUV, UL |
| Air Flow: | 29.0 CFM (0.812m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ME80201V3-000U-A99, use the request quote form to request ME80201V3-000U-A99 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ME80201V3-000U-A99.The price and lead time for ME80201V3-000U-A99 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ME80201V3-000U-A99.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

