ME60A2402Q01
Ault / SL Power
ME60A2402Q01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ME60A2402Q01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ME60A2402Q01
Manufacturer Ault / SL Power
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:4.25" L x 2.67" W x 1.29" H (108.0mm x 67.9mm x 32.7mm)
Series:ME60 (60W)
Region Utilized:International
Power (Watts):65W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C18
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:Level VI
Detailed Description:24V 65W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):2.7A
Cord Length:45.3" (1.15m)